Ми розповімо Вам трохи про різні способи друку, такі як високий друк, офсетний плоский друк, глибокий друк, трафаретний друк або шовкографія і, звичайно ж , про наші основні способи друку - флексодрук і цифровий друк.
Для з'ясування відмінних рис друкованих процесів, необхідно чітке розуміння їх корінних основ. Ключовим для розуміння всього є задіяний в кожному способі друку принцип поділу друкуючих і пробільних елементів, або іншими словами спосіб передачі фарби на матеріал. Про що ми вам і розповімо в нашій короткій статті про способи друку.
Високий друк.
Спосіб високого друку був розроблений першим в історії друку. На використовуваних в ньому жорстких друкованих формах дзеркально звернені друковані елементи височать над пробільними. Фарба накочується на «лицьову» поверхню друкуючих елементів, після чого відразу ж передається на запечатуваний матеріал, причому зображення перетворюється в читане зліва на право. (Див рис-1) показує шлях фарби від фарбового ящика до форми, оскільки форма високого друку виготовляється зазвичай з метала (магнію), вона жорстка і забезпечує високу якість друку тільки на дуже гладких поверхнях.
Спосіб високого друку рис-1
Цей спосіб не дуже підходить для друку на шорсткуватих матеріалах ..
Офсетний * плоский друк.
При офсетному друці друкуючі і пробільні елементи лежать практично в одній площині і розділяються завдяки хімічним відмінностям. Друкуючі елементи є гідрофобними (не змочуються водою), в той час як прогалини добре змочуються водою (гідрофільні). По суті, для офсетного друку використовують такий же апарат, як для високого друку, до якого долучено зволожуючий апарат, за допомогою якого на прогалини наноситься тонкий шар водного розчину з певною кислотністю (рН), при цьому друковані елементи залишаються сухими. Потім друкована форма контактує з валиками, які передають фарбу, яка лягає тільки на сухі друкуючі елементи, тоді як зволоженими пробілами фарба відштовхується. В цьому і полягає принцип офсетного плоского друку (літографія).
Рис-2 спосіб офсетного друку.
Офсетний * плоский друк названий так тому, що зображення друкується (стаючи зворотним) спочатку на гумове полотно, після чого воно переноситься (знову дзеркально звертаючись до первісного вигляду) на друкований матеріал.
Глибокий друк.
Глибокий друк можливо є найпростішим способом друку. При цьому способі друковані елементи являють собою поглиблення щодо зовнішньої поверхні виготовленого з великою точністю металевого циліндра, який просто обертається в фарбовому ящику, причому з пробільних елементів фарба видаляється за допомогою ракеля (тонкого леза з метала або пластмаси), при цьому відбувається процес прямого друку (з друкованого валу на полотно).
Рис-3 спосіб глибокого друку.
Трафаретний друк.
Трафаретний друк теж досить простий. Форма з шаблоном в контакті з матеріалом, на неї ллється фарба, проводиться ракельний ніж під тиском.
Рис-4 трафаретний друк.
Цифровий друк.
Цифрова друк, наймолодший з усіх видів друку, найчастіше заснований на електростатичних ефектах поділу друкуючих і пробільних елементів завдяки відмінності їх електричних зарядів *. Друкуючі елементи заряджаються позитивно і притягують негативно заряджені частинки фарби або пігменту. При перенесенні їх на матеріал вони розплавляються для забезпечення адгезії. Тюнери можуть бути рідкі та порошкові, і їх перенесення на субстрат можливий як безпосередньо, так і через проміжний носій. Цифровий друк дуже швидко розвивається і завойовує все нові ринки.
Рис-5 цифровий друк.
Флексографія.
Флексографія - друкований процес, який отримав свою назви від гнучких (flexible) друкованих форм, в різних областях друку зазвичай застосовуються жорсткі форми, пластини, в той час як флексоформи є еластичними. Ця обставина в поєднанні з використанням фарб низької в'язкості дозволяє друкувати цим способом на найрізноманітніших матеріалах (папері, картоні, фользі, полімерних плівках і ін.)
Флексодрук забезпечує високу якість і має низку переваг. Флексодрук особливо популярний в пакувальній промисловості і продовжує розширювати свої ринкові можливості.
Сильні сторони флексодруку - це змінність розмірів, оскільки можна використовувати формні циліндри з різним діаметром, що дозволяє виконувати різноманітні роботи з мінімальними втратами. Див .Нижче.
Рис-6 спосіб флексографічного друку.