lena

Нові правила маркування продуктів

Залежно від стратегії, виробленої маркетинговим відділом компанії, проводиться друк тієї чи іншої наклейки. Але варто розуміти - існують якісь правила і стандарти, що стосуються зовнішнього вигляду даної продукції. Завдяки їм забезпечується гармонійна взаємодія прав споживачів, інтересів бізнесу і свобод творчих людей.

Що потрібно знати при виробництві етикетки?

 

Ганяючись за прибутком, виробники часто йдуть на різноманітні хитрощі. Останнім часом на упаковці почали масово вказувати якості, невластиві цієї сировини, або ж наводити назви, що можуть ввести покупця в оману. Так на прилавках з'являються абсолютно нереальні вироби. Якщо не контролювати інформацію, яка вказується виробником, вони легко перетворюються в звичайний обман. А це негативно позначається на здоров'ї і інтересах людей.

 

У країнах, що входять до складу Європейського Союзу, вже давно існує свідомий вибір продуктів харчування. Дана політика означає - фірма повинна вказати, як той чи інший товар вплине на покупця, до яких наслідків призведе його вживання.

 

Україна тільки нещодавно почала вводити певні правила маркування сировини. В кінці 2018 року вийшов спеціальний закон, згідно з яким українське законодавство щодо захисту прав споживачів максимально наблизилося до європейських норм. Завдяки новій постанові встановилися загальні правила для маркування вантажу харчової галузі. На тарі необхідно вказувати всі відомості, які несуть корисні і важливі факти покупцеві.

 

Як ярлик в Україні став джерелом важливої ​​інформації?

 

Цей акт встановлює певні рамки. Тепер в маркуванні виробів в обов'язковому порядку необхідно вказувати довідку про фасованне продовольство, не вводячи при цьому в оману. На ній слід прописувати лише актуальні, зрозумілі і достовірні дані. При цьому не рекомендовано використовувати складну для розуміння простої людини медичну термінологію, приписувати будь-які неіснуючі властивості (в тому числі і лікувальні). Наприклад, строго заборонено писати на сирі, що його вживання допомагає зміцнити кістки, або приписувати кефіру допомогу в травленні.

 

На продовольчій наклейці має бути: повідомлення про всі речовини, які входять до складу виробу. Особливо, якщо можливо, що вони стануть причиною алергічної реакції або не переносяться організмом. Крім цього, якщо виріб раніше розморожувався, факт цього необхідно вказати. А ось матеріали про поживні цінності тепер не настільки важливі.

 

Важливі вимоги до створення упаковки

 

Завдяки останньому стату вдалось систематизувати вже існуючі стандарти і ввести більш досконалі вимоги для друку тари поживних інгредієнтів. Слід звернути увагу, що важливий текст потрібно розміщувати на самому видному місці, використовуючи зрозумілий і розбірливий шрифт.

 

Вимоги до рядкових елементів:

 

  • Основний текст повинен мати висоту не менше 1,2 мм;
  • Якщо поверхня паперу не перевищує 80 см, висота може бути до 0,9 мм.

 

Всі довідки слід надавати тільки державною мовою. Поруч можна розмістити переклад. Якщо до складу продукції входять речовини, здатні викликати алергію, їх необхідно виділити жирним шрифтом, іншим стилем або кольоровим фоном. У додатку до закону можна побачити список всіх подібних елементів. Всі матеріали, що вважаються незамінними, заборонено перекривати іншим текстом або будь-якими зображеннями.

 

Цікаво, що тепер навіть в закладах громадського харчування (кафе, ресторанах) доведеться в меню вказувати склад страв, особливо, якщо в них входять можливі алергени. При необхідності на ярличку доведеться вказати, в якій країні було виготовлено продукт. На швидкопсувні товари слід прописувати "вжити до" з остаточною датою. Всі інші цілком обходяться "мінімальним терміном придатності". Це не стосується свіжих овочів, фруктів, хліба, цукру, солі, оцту і деяких солодощів. Фірмам слід прописувати умови, при яких рекомендується зберігати їжу.

 

При продажу онлайн всі перераховані вище факти також розкриваються продавцем.

 

Незважаючи на те, що введення даних норм є поступовим процесом, вже сьогодні слід задуматися про виробництво нової обгортки, яка буде повністю відповідати нормам. Зробити це найкраще за час перехідного етапу. Він розрахований на те, що виробники, дизайнери та оператори продуктової сфери зможуть без проблем адаптуватися до прописаних сьогодні правил.

 

Компанія "Sticker" здійснює створення різних видів етикеток в повній відповідності до законодавства України. Ми також використовуємо новітні техніки і методи дизайну, поліграфії.

Рейтинг

Залишити коментар

Ви можете замовити продукцію компанії «Sticker» натиснувши цю кнопку