lena

Доповнена реальність на етикетках

Доповненою реальністю називається особливий спосіб впровадження, додавання в звичне життя різних віртуальних предметів, які будуть сприйматися як елементи справжнього. Якщо контент буде створено досить якісно, ​​у людини може навіть практично стертися існуюча грань між штучно створюваними об'єктами і реальними речами. Для переміщення штучно створених предметів у реальність використовуються різноманітні гаджети і спеціальне програмне забезпечення:   Планшет; Смартфон або інші пристрої з AR функцією; "Розумні окуляри".

 

Даний метод є відмінним маркетинговим ходом для всіх тих, хто хоче викликати у споживача здивування і стати по-справжньому незабутнім брендом.

 

Принцип роботи

 

Даний світ відрізняється наступними характеристиками:

 

  • Поєднання віртуального з реальним;
  • Взаємодія з людьми в реальному часі;
  • Можливість використання в 3D.

 

Для того, щоб створити подібний ефект необхідно мати: дисплей, процесор, електроніку (наприклад, акселерометр, який визначає положення), камеру, компас, GPS. Всіма цими функціями цілком володіє майже кожен сучасний смартфон.

 

Щоб додаток працював, потрібно:

 

  • Наявність спеціальної мітки;
  • Вона повинна "прочитатися" гаджетом;
  • На екрані з'являється шар з додатковою інформацією.

 

Такі проекти не складно впроваджувати, зате їх можливості є безмежними. Сьогодні їх можна зустріти практично в кожній сфері людської діяльності.

 

Як використовується доповнена реальність в сфері поліграфії?

 

Яким чином ця технологія може працювати на етикетках? На продукцію наносяться маркери або мітки. За допомогою програмістів розробляється унікальний додаток (на основі нейронних мереж), який буде розпізнавати їх і відтворювати потрібну інформацію, зображення, об'єкти на екрані. Для маркерів можна брати фотографії, логотипи, упаковки, QR-коди, навіть при наявності особливої ​​конструкції тари. Для принципу дуже важливо, щоб якість поліграфії була на найвищому рівні, оскільки чіткість ліній, нюанси кольору вважаються важливими елементами при розпізнаванні програмою.

 

На сьогоднішній день реалізація даного методу є досить трудомісткою і дорогою, тому компанії, що пропонують його своїм споживачам, відразу ж піднімаються на вищий рівень довіри. Зараз він найбільше поширюється на ринок виробництва напоїв, зокрема алкогольних і газованих. Чому так відбувається? Вся справа в тому, що реклама подібної продукції проходить жорсткий контроль, обмежуючись законодавством дуже сильно. Тому виробники намагаються знаходити нестандартні та неймовірні маркетингові методики, щоб привернути увагу покупців.

 

Звичайно, подібний спосіб знайшов своє місце в рекламі і поліграфії порівняно недавно. Незважаючи на це вже можна знайти багато цікавих прикладів, які надихають компанії.

 

Наприклад, відомий американський бренд пива ( "Sno Falls") показав клієнтам веселу етикетку. При запуску цієї програми на вашому смартфоні, зображення водоспаду раптом оживає, вода починає рухатися, рибки плисти по хвилях, птиці літати навколо картинки, і навіть маленький пивовар стрибає прямо в бурхливу річку.

 

Не залишили новий метод без уваги маркетологи фірми "Heineken Group". Унікальна лінійка була представлена ​​на території Франції і носила назву "Desperados". Методика дозволила зображенню значно розширитися, розкритися в об'ємний формат. Програмісти компанії створили спеціальний додаток, який допомагає переглянути невеликий рекламний ролик при наведенні на тару пляшки.

 

У серії вин "19 Crimes" пішли ще далі і створили справжні етикетки що "говорять". В кінці 18 століття на території Англії злочинці могли вибрати страту або довічну висилку в незвідану тоді Австралію. Багато воліли другий варіант. І ось 19 вижили в тривалій і небезпечній морській подорожі стали поселенцями на новій землі і створили там свої побут, культуру. При наведенні на товар, ви зможете дізнатися історію життя одного з тих каторжників, що вижив.

 

Інновація не пройшла повз відомій бренд Coca Cola, який відомий своїми унікальними рекламними акціями. Наприклад, на території Пакистану, фірма випустила особливу лінійку з додатковою реальністю. Наводячи телефон на баночку з напоєм, можна було прослухати хіти популярних місцевих артистів, дізнатися розклад їх концертів, прочитати біографію зірок.

 

Даний метод застосовується, в основному, поки тільки великими підприємствами, які представляють собою лідерів певного ринку. Але прогнози обнадійливі. У майбутньому цей маркетинговий хід стане звичним для повсякденного життя.

Рейтинг

Залишити коментар

Ви можете замовити продукцію компанії «Sticker» натиснувши цю кнопку